Update 2023

Ostatnio na blogu zrobiło się u mnie trochę cicho. Dlatego postanowiłem zrobić krótkie podsumowanie tego, co ostatnio działo się w moich projektach oraz opowiedzieć o planach na nadchodzący rok.

Ekosystem

Podczas tworzenia kursu Copywriting Masterclass zdawałem sobie sprawę, że wiedza to nie wszystko. Bez praktyki, jest to tylko naładowana bateria, która nie używana, z czasem traci swoją moc. Dlatego od samego początku planowałem oferować moim studentom wsparcie w praktycznym zastosowaniu zdobytej w kursie wiedzy. W efekcie uruchomiliśmy magazyn contentowy Upgrader, prowadziliśmy warsztaty online, a co miesiąc organizujemy konkurs na hasło reklamowe – kultowy już Slogaton. To tylko kilka z wielu inicjatyw, ale czułem, że to nadal za mało.

W tym roku osiągnęliśmy kolejny duży przełom. Udało mi się wdrożyć dodatkowe elementy ekosystemu, które mają wspierać moich studentów w właściwym wejściu w świat copywritingu. Oto one:

Blog Copywriter.pl

To nie jest zwykły blog, to praktyczna szkoła premium content writingu. Redaktorami bloga są studenci kursu, którzy przechodzą szkolenie z content writingu, SEO copywritingu i obsługi programu Neuron Writer. Mają wsparcie i indywidualny mentoring od Justyny Kozłowskiej – doskonałej redaktorki i korektorki tekstów. Swoimi tekstami budują profesjonalne portfolio, a w ramach barteru zarabiają na kurs Copywriting Masterclass Advanced. Dodatkowo, najlepsi copywriterzy zapraszani są do stałej współpracy z agencją Copywriter.pl, a ich profile pojawiają się na marketplace Copywriter.pl.

Agencja Copywriter.pl

W tym roku uruchomiliśmy również platformę copywriterską, umożliwiającą klientom zamawianie tekstów bezpośrednio u naszych copywriterów. To bardzo wygodne narzędzie, które usprawnia pozyskiwanie i obsługę zleceń. Stawiamy na wysokiej jakości, autorskie treści, pisane przez solidnych i starannie wyselekcjonowanych copywriterów o różnych specjalizacjach. Platforma dopiero rusza, ale już mamy pierwsze zlecenia. Projekt jest na etapie startowym, ale czuję, że ma ogromny potencjał. Niedługo zaczniemy działana marketingowe żeby zrobiło się o nas głośno. Jak chcesz możesz nam w tym pomóc 🙂

Plany na Przyszły Rok

W nadchodzącym roku planuję uruchomienie nowego kursu AI Copywriting Masterclass, który będzie integralną częścią kursu Copywriting Masterclass. Chcę się podzielić moimi dotychczasowymi doświadczeniami w realizacji projektów copywriterskich z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Do prac nad kursem zamierzam zaprosić inne osoby, w tym kursantów, bo temat jest bardzo szeroki i uważam, że w grupie jest siła. Po roku korzystania z tego narzędzia mam już swoje własne doświadczenia i przemyślenia, którymi chcę się podzielić. Planuję również uruchomić kolejny magazyn contentowy – Zielona Polska, skoncentrowany na tematyce ekologii i ekologicznego biznesu. 80% treści będzie tworzonych z wykorzystaniem narzędzi AI. To taki eksperyment biznesowy, który ma sprawdzić na ile można zautomatyzować tworzenie treści contentowych. Będziemy też stawiać na autorskie treści blogowe pisane przez żywego ludzia.

A propos AI w copywritingu.

AI w Copywritingu (moja prywatna opinia na koniec roku 2023)

Narzędzia AI już teraz dokonały rewolucji w wielu dziedzinach życia, i biznes oraz rynek pracy ulegną radykalnym zmianom. Nie ma złudzeń, rynek copywritingu także nie pozostanie bez zmian. 80% copywriterów może być zastąpionych algorytmami. Jednakże, tylko dobrzy, doświadczeni copywriterzy, którzy używają swojej wyobraźni, kreatywności i inteligencji, z pomocą takich narzędzi, będą w stanie tworzyć wartościowe materiały marketingowe. Na to będzie nadal popyt na rynku, a firmy będą płacić duże pieniądze specjalistom. Tutaj moja opinia z naszej zamkniętej grupy na FB:

Właściwe combo to będzie dobry i dobrze wyszkolony copywriter + narzędzie AI. Mówimy tutaj o copywritingu premium – treściach strategicznych, które rzeczywiście mają generować sprzedaż, budować wizerunek, sprzedawać produkty, usługi i idee. Dobry copywriter nadal będzie w cenie.

Okej na dzisiaj tyle.

O AI w copywritingu można byłoby pisać godzinami. Daj znać w komentarzu, czy to Cię interesuje, a napiszę kolejny artykuł na ten temat.

Tymczasem, przypominam o promocji z okazji Black Friday, bo warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

copy

Zapisz się na bezpłatny
kurs copywritingu!

"12 myków" to moje porady prosto na Twoją skrzynkę e-mail.
 
  • już ponad 4000 zadowolonych studentów
  • cenne lekcje w luźnej, storytellingowej formule
  • odpal tryb turbo w swoich tekstach
ZAPISUJĘ SIĘ NA KURS
Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych
na zasadach określonych w Polityce Prywatności.
close-link
Jeszcze możesz się zapisać :)